Hogyan előzhetjük meg, hogy cicánknak nyoma vesszen, de ne kelljen lemondania a kerti vagy utcai sétákról se?
A jogszabály is egyértelműsíti, hogy a házi állatokat - így a cicákat is beleértve - a tulajdonos köteles a telken belül tartani.
Macska nyomkövetővel mindig láthatjuk, hogy cicánk merre tartózkodik
Abba pláne ne is merjünk belegondolni, hogy mennyi veszélynek van kitéve egy kijárkáló cica ⚠️:
⚬ Balesetet szenvedhet, megsérülhet,
⚬ Elüthetik,
⚬ Rosszindulatú emberek bánthatják,
⚬ Összetűzésbe keveredhet más állatokkal,
⚬ Betegségeket szedhet össze, mérgező anyagokkal találkozhat.
Macska nyomkövetővel, és a lenti tippekkel tehetünk a még nagyobb biztonságért
Ahhoz, hogy a cicus mégse a szobákban „raboskodjon” néhány megoldás jó segítség lehet ✅:
Udvaron belülre:
✓ Macska-biztos kerítés,
✓ Kinti macska kennelek, kifutók.
Utcai sétáltatáshoz:
✓ Macska hám, póráz,
✓ Macska nyomkövető.
Mindkét esetben nagyon jól jöhet egy macska nyomkövető, mely segít, amennyiben a cicus mégis fogást találna a kijutás biztos kerítésen, illetve különösen sétáltatás közben is extra védelmet nyújt, hogy cicánk véletlenül se tudjon megszökni.
Hogyan szoktassuk a cicánkat hámhoz/pórázhoz?
- Pár alkalommal először csak a lakáson belül helyezzük fel a cicára ezeket a kellékeket. Eleinte csak rövidebb ideig, maximum pár percig legyen póráz/hám a cicuson. Finom falatokkal közben tudassuk a cicával és erősítsük meg benne, hogy nincs baj.
- Amikor bent már hozzászokott a kellékekhez, akkor pár lépés is következhet a lakáson belül. A pórázt/hámot megfelelően rögzítsük, hogy ne szorítsa a cicát, de ne is tudja magát kihúzni belőle (így bent tesztelhetjük is ezt először)! Ezt követően gyengéden húzzuk a cicát magunkhoz és vezessük őt. Közben a lépések megtétetele után is kapjon finom falatokat.
Ez a folyamat pár héttől, makacs cica esetén pár hónapig tarthat.
- Ezután következhet a kinti séta. Eleinte célszerű csak a közvetlen lakóhely körül, vagy ha lehet az udvaron gyakorolni. Ha a cica megijedne vagy makacskodna, ölbe vehető és szintén finom falatokkal nyugtatható. Csak vészhelyzet esetén szabad azonban visszafordulni, és ekkor is igyekezzünk a sétát a saját lábán vezetve befejezni.
Fontos kiemelni, hogy vannak cicák, akik képtelenek megszokni a sétáltatást. Ez viszonylag rövid időn belül kiderül, ilyenkor ha többszöri alkalommal sem történik előrelépés, ne erőltessük a cicára az akaratunkat!
Ha ez történne, akkor a lenti megoldásokkal mégis segíthetjük, hogy a cicánk kicsit kint lehessen a "szabadban", illetve kombinálva is célszerű alkalmazni a macska-biztos kerítést, a macska kenneleket/kifutókat.
Milyenek a jó macska-biztos kerítés, macska kennelek/kifutók?
- A kerítésen vagy alatta ne legyenek olyan nyílások/rácsok, amelyen átférhet a cica.
- Ne tudjon felmászni a kerítésre, vagy ne legyenek olyan tárgyak, növények, melyeken keresztül át tud ugrani, fel tud kapaszkodni rajta.
- Alkalmazzunk léceket, forgó rudat, görgős vagy döntött tetős hálóval megoldásokat.
- Másik megoldás, hogy a bejárathoz nagyobb kenneleket/kifutókat építünk. Itt is fontos, hogy ne legyenek olyan nyílások, amin a cica kibújhat, vagy olyan anyag használva, amin a cica át tud jutni.
Miért fontos a macska nyomkövető?
Különösen fontos akkor, ha a cica még szoktatós időszakban van és valamennyire kiszámíthatatlan a viselkedése.
A nyomkövető segítségével mindig láthatod a cicád (a nyakörvre rögzített eszköz) tartózkodási helyét. Illetve beállíthatsz láthatatlan kerítést, így a nyomkövető azonnal riaszt, ha a cicus a területen kívülre merészkedik és azonnal a nyomába eredhetsz, hiszen látod, hogy hol van.
További információért keress bennünket:
info@trackimo.hu
06-1-408-8949 ☎